half blood hill
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Incearca sa nu mori...
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Busy Day.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iun 15, 2012 10:27 pm

Am cazut in dretpul patului dupa ce Alejandro si Snow a sarit pe el si mi-am simtit mana trosnid. Ahh asta doare, m-am aduant repede de pe jos si mi-am imbratisat picioarele la piept, am privit cat de enervat e Alejandro de am crezut ca o sa il omoare chiar acum si chiar o facea daca nu disparea ala ca lasul.
Mi-am lins buzele si am inceput sa plang, e prea mult pentru mine, nu pot asimila totul atat de repede practic viata mea s-a schimbat total in mai putin de saptezeci si opt deore. Nu stiu daca pot asimia tot si sa am o reactie cat de cat agreabila.
-O sa se intoarca asa'i?
L-am intrebat sperand din tot sufletul ca raspunsul lui sa fie nu, desi stiu cu siguranta ca nu este asa. Se va intoarce, si se va intaorce doar pentru ca vrea sangele meu. Nu port sa cred ca oeste noapte am devenit o tinta pe care multi doresc sa o foloseasca. Asta nu e corect, pur si simplu nu e corect.
-Spune-mi ca o sa fie totul bine, te rog Alejandro, doar spune-mi asta.
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iun 15, 2012 10:34 pm

Cand acesta a disparu, am incercat sa ma calmez repede dar mia fost imposibil. Transformarea brusca nu ma lasa sa imi revin inca. Privirea mea rece stiu ca nu emana deloc puritate sau sentimente calde chiar daca stiam ca vreau sa le arat.
Mam apopiat de ea incet si am ridicat-o in aer cu o mana fara sa zic nimic. Imi era greu sa vorbesc in starea mea si mai ales aa vorbesc lucid.
Ma privit speriata in ochii si am reactionat impulsiv fara mine parca, doar de nevoia de a ma calma odata. Am lipit-o de mine si mi-am unit buzele cu ale ei intr-un sarut cald, fierbinte. Iam simtit respiratia ingreunata si bataile inimii ei le auzeam in urechile mele.
Am simtit cum imi revin la normal, chiar si semnul de pe gatul meu disparuse. Am prins-o si cu cealalta mana de talie posesiv continuand sa o sarut pana am simtit-o ca are nevoie de aer. Am rupt atunci sarutul si am lipit-o de tot de mine.
-Da, ai juramantul meu ca va fi bine mereu. Simteam cum tremur si nu intelegeam de ce dumnezeu reactionasem asa.Cert era ca acolo in mine ceva cald exploda, ceva ce o dorea langa mine pentru totdeauna. Ceva ce nu ma lasa sa o abandonez, sa o las singura si neajutorata. Era greu de conceput, dar realizasem atunci ca eu protectorul ei, ma indragostisem ireversibil de protejata mea.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iun 15, 2012 11:02 pm

Nici prin cap nu mi-a trecut ca ma va saruta in momentul ala in care pur si simplu arata ca o bestie, pur si simplu am exclus din prima aceasta posibilitate, si cand a facut-o pur si simplu am impeitri, apoi incet incet am inceput sa ii raspund la sarut.
Atat de dulce, atat de fierbinte incat ma face sa imi aud inima batand puternic. In mine se da o batalie mare, nu stiu ce simt nu stiu de ce imi place, insa cert e ca ador, ador sa ma sarute. Mainile mele s-au strans tare in parul lui si am continuat sa ne sarutam de parca ziua de maine nu ar exista.
Buzele lui atat de dulci le apasa pe ale mele cu atata pasiune incat ma las pierduta in bratele lui cu mult dupa ce sarutul se incheie. Nu stiu ce sa zic sau ce sa fac pentru ca sunt inca sub influenta euforica a sarutul care tocmai m-a lasta fara cuvinte, care m-a facut pru si simplu sa raman fara replica si eu nu raman repede fara replica.
Mi-am lasat capul pe umarul lui si am inceput sa iau guri destul de mari de aer pentru am linistii respiratia greoaie si bataile inimii care inca au scazut.
Am inchis ochii zambind ca o tampita, el chiar m-a sarutat! Si ce mai sarut, daca imi da drumul cu siguranta o sa ma preling pe jos ca o budinca prost facuta, ca o gelatina.
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iun 15, 2012 11:13 pm

Mam linistit constant cu ea in bratele mele si privindu-l pe Snow realizasem ca si el se calmase si statea cuminte langa pat. Mam departat usor de ea privind-o in ochii si am zambit euforic la vederea zambetului ei ce parea tamp pe fata. Probabil o luasem prin surprindere, nu se astepta sa fac eu asa ceva mai ales in starea mea dinainte.
Acum trebuia sa gasesc si o replica, sau orice care sa rupa dracu odata tacerea asta sumbra dar fierbinte.
-Parca incepusem..sa incerc sa iti zic ceva inainte sa fim brutali deranjati. Am zis eu incet, spargand bariera linistii. Aceasta ma privit inca usor ametita fara sa stearga acel zambet de pe chip. Era tare haioasa.
Am indreptat-o catre pat incet si mam asezat langa ea, privind podeaua.
-Eu.. eu sunt asa zisul descendent al familiei imperiale "Trandafirul negru" al Iadului.Inainte sa existe vampirii normali ca toti ceilalti,undeva in Iad, a existat o familie de vampiei cu puteri de demon. De acolo eu, da, generatiile au trecut,insa la fel ca la tine, ma marcat deoarece mama mea a fost descendenta la fel si tata, de aici puterile mai mari decat la un vampir si transformarile diferite. Nimeni nu stie ce sunt eu, deoarece pe pamant vampirii normali nu stiu ca generatia trandafirului negru inca mai traiesc, deci asta trebuie sa ramana intre noi, altfel ca si tine o sa ajung sa fiu cautat ca sa fiu macelarit.Din cauza ca in acel timp, generatia asta facea crima si ucideri in masa printre pamanteni dar si demoni si cam toate rasele urasc aceasta generatie.
Mam oprit din povestit, mam ridicat in picioare si am privit-o.
-Cat despre... nu vreau sa ma crezi ipocrit, dar.. imi placi mai mult decat mi-am permis sa te plac. Am oftat si mam rezemat de un perete in fata ei, sperand ca discutia asta sa nu afecteze prietenia noastra.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iun 15, 2012 11:30 pm

Inca procesesz informatia cu rasa lui si jur ca nu pot, toate functiile mele vitale sun total inactiva acum, gandul imi este doar la sarut, doar la acel sarut care m-a face sa uit pe ce lume traiesti.
-Deci si tu esti diferit.
Am zambit si m-am lasat sa cad pe pat cu un zambet prostesc pe fata, Snow chelalaie dar seamana mai mult cu un ras infundat si ma uit urat la el. Acesta isi inlinca capul spre mine si rad si eu.
Ma ridic insa brusc de pe pat cand procesez si ultima fraza pe care mi-a zis-o. El... el chiar ma place? Adica nu vad logica, tot o ciudata o sa ma vad indifernet ca's descendenta Afroditei sau nu.
-Tu glumesti nu? Adica nu sunt atat de speciala pe cat ar trebui sa fiu.
Stiu ca o sa il enervez cu asta, insa pur si simplu asa gandesc, asta cred despre mine si imi este data asa de mult timp, de cand eram copil si toti radeau de mine ca nu am parinti si alte cele.
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iun 15, 2012 11:37 pm

Am zambit inofensiv la fraza ei.Da chear era putin aiurita acum dar banuiam ca poate intelege mesajul.
-Da, vorbesc serios, chiar te plac, mai mult decat ar trebui.Si esti diferita si speciala si nu pentru descendenta ta ci pentru trairile tale. Esti puternica dac aai reusit sa traiesti cu atatea dureri in suflet si totusi cu zambetul pe buze sa ajuti pe altii ce au nevoie de tine. Din acest motiv de plac, descendenta ta nu isi face oricum efectul la mine.Am zis mai mult chicotind jucaus. Da ca trandafir negru eram imun la energia ei afrodisiaca ce o amana fara sa isi dea seama.
Am ramas rezemat de perete incercand sa realizez ce vorbesc.Desi ziceam adevarul,imi era frica ca directitudinea mea sa nu o sperie sau sa o departeze. Dar stiam ca nu pare genul ce sar speria la asa ceva ci din contra, ar parea ca ar cere mai mult, dupa atata suferinta.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iun 15, 2012 11:53 pm

Fara sa mai spun ceva m-am ridicat din pat impleticindu-ma si am sarit in bratele lui mainile mele strangandu-se tare dupa gatul sau. Am inchis ochii si mi-am pus capul sub barbia lui buzele mele ajungand undeva in scorbura gatului lui.
Am respirat adanc si am simtit lacrimile in colturile ochilor, niciodata nimeni nu mi-a vorbit asa de dragastos in afara de bunica, si faptul ca el face asta cu mine, ma inmoaie ma face sa fiu foarte sentimentala si asta nu imi sta in fire, nu imi sta pentru ca nici nu cunosc foarte bine elementele astea.
-Esti asa de bun cu mine.
Am soptit si am lasat lacrimile sa ii atinga corpul sau rece, la cat de calda sunt eu nici macar nu simt raceala corpului lui.
Pur si simplu vreau sa stau in bratele lui si sa nu imi mai dea drumul niciodata. Daca asa arata afectiunea venita de la altcineva in afara de bunica, atunci nu mai vreau sa scap de ea.
Vreau sa o simt la infinit si tot nu m-as satura de ea.
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 16, 2012 9:13 am

Am fost usor mirat cand mia sarit in brate, dar mi-am incolacit bratele peste spatele ei mangaindu-i bland parul. Era asa de calda, de plapanda, de fragila, aveam cateodata impresia ca se poate sperge ca un portelen in mainile mele.
Cateva minute am stat asa cu ea, imi era greu sa o las sa plece.Doream din ce in ce mai mult sa o tin in brate, sa stiu ca o pot linistii.Dupa cateva minute am departat-o usor si am zis amuzat.
-E deja tarziu, mai bine ai adormii. Maine ai o zi grea. Am zis zambind.Am dus-o catre pat si ca sa o fac sa adoarma sigur mam asezat langa ea intins. Aceasta sa asezat zambind si sia pus capul pe piaptul meu.Snow a sarit in pat si sa intins langa ea cu capul pe parna si botul in parul ei. Ii placea sai simta mirosul adormind si el odata cu ea. Eu am prefat sa o mangai pe spate si sa o fac sa adorma veghindu-i somnul.
Dimineata a venit repede si sa trezit cascand somnoroasa.Acum era peste Snow calarita si Snow tinea o laba peste umarul ei. Erau tare haioasi.
-Neata zeita mea mica. Sper ca ai dormit bine. Ma gandeam sa fac cunostinta cu bunica ta azi, dar sigur nu pot iesii cu tine din camera. Deci o sa bat la usa ca tot omul normal. Am zis chicotind ridicandu-ma de langa ea intinzandu-ma lenes. Iam zambit si iam facut cu ochiul, sarind pe geam si Snow auzindu-ma se trezeste si el si o linge pe obraz pe fata ca de "Buna dimineata" dupa care fuge la fereastra si sare si el pe geam.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 16, 2012 7:56 pm

Ce mai dimineata. Am ras si m-am ridicat din pat intinzandu-mi corpul care imi protesteaza vizibil enervat ca nu il mai las sa se odihneasca. Am auzit bataile lui Alejandro in usa si am clatinat capul in semn negativ, oricum bunica o sa il iubeasca din prima, stie prea bine ce efect are asupra oamenilor.
Bunica sigur l-a invitat sa intre in casa si eu am intrat in sub dus lasand apa calduta sa imi dezmierde corpul.
-Olivia, un baiat a venit sa te vada.
-Imediat bunic-o!!

Tip si ies de sub dus si imi infasor trupul intr-un prosop apoi imi aleg o rochita office. Ma incalt cu sandalele mele preferate cu toc ortopedic si imi trec peria prin par.
Ies din camera si cobor intrand in bucatarie unde bunica ma astepta cu o spranceana ridicata parca intrebandu-ma ce lagutura am cu tipul care tocmai sta cuminte pe un scaun, aproape ca m-a bufnit rasul cand l-am vazut stand asa de cumintel pe scaun.
-Buna dimineata bunic-o! Am pupat-o pe obraji si aceasta pur si simplu ma inchina cum face in fiecare dimineata.
-Bunico, el este Alejandro este protectorul meu, si tot el este cel care a donat suma aceea imensa pentru azil.
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 16, 2012 8:04 pm

Am intrat in casa ca un om normal, desi stiam ca avea sa afle si bunica ei cine sunt. Aceasta incantata de p[rezenta mea acolo imi ofera o cafea si o striga pe fata ce parea ca nu mai apare de sus din camera. Am zambit doar dar nu am apucat sa vorbesc cu femeie frumoasa, peste care se vedea ca anii trecusera si totusi avea un zambet radiant pe buze.
Am vazut-o coborand scarile si ochii mi-au licarit imediat a bucurie extrama cand i-am vazut frumoasa costumatie.Fetei asteia ii statea bine oricum se pare.
Snow se ridica de langa mine si merge la fata frecandu-si capul de picioarele ei si mieunand.
La replica fetei, femeie a parut ca se schimba putin la fata dar in bine. Am incercat sa nu intervin in discutia lor, dar pana la urma am fost nevoit de situaite. Dupa ce ele au povestit putin despre mine desigur am fost intrebat foarte calm de bunica fetei.
-Imi pare bine sa te cunosc domnule Alejandro. Am zambit doar usor.
-Alex, doar. Am venit asa de dimineata, pentru a o duce pe mica zei...adica Olivia la supermarket, trebuie sa compar ceva de acolo si daca doriti sa va luam ceva sa ne ziceti. Am sa o duc imediat dupa la azil si eu ma duc la cabinetul veterinar unde lucrez. Oricand aveti nevoie de mine ma puteti chema. Am zis afisand un zambet bland si calm.
Am luat cateva guri de cafea calda si m-am ridicat politicos de pe scaun.
-Multumesc frumos, o sa o fur pe Olivia acum, deci puteti sta linistita. Am zis zambind indreptandu-ma catre usa cu Snow cuminte dupa mine.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 16, 2012 8:24 pm

I-am zambit bunicii si am luat cana lui Alejandro luand o inghitura destul demare din cafeaua pe care bunica i-o pregatise lui. Oricum stiu ca nu prea mai am timp sa imi fac una dat fiind ca domnul protector sa grabeste atat de tare.
Bunica ridica o sprancena spre mine si am rosit instantaneu, nici macar nu mi-am dat seama ca ceea ce am facut se catalogheaza drept un gest intim care doar cuplurile si le permit, dar infine. Am mai pupat-o pe bunica pe obraz inca odata si am iesit din casa intrand in masina lui.
-Bun domnule vampir ce trebuie sa cumperi atat de urgent de la magazin? Saaau te-a speriat bunica prea tare pana sa apar eu in bucatarie?
Am chicotit si Snow miauna din spate. Sta in tins pe toata bancheta si pe pariu ca acum se crede cel mai tare avand toata bancheta doar pentru el. Mi-am dat ochii peste cap si mi-am tras centura de siguranta bagand-o in locul destinat ei.
-Deci ce trebuie sa cumperi atat de urgent?

Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 16, 2012 8:33 pm

Am zambit ironic doar si am schimbat vitezele calcand acceleratia. Am trecut pe langa supermarket si am oprit la moll defapt. Acolo doream sa ajung. Aceasta ridica o spranceana, da stiu era diferenta intre mall si supermarket.
-Haide, am nevoie de cunostintele tale feminine. Am zis chicotind si am intrat impreuna in acel loc imens. Nu stiam de unde sa incep sigur, dar am urcat primele scari rulante, cautand un raion special. Raionul cu roschii de bal pentru femei si costume pentru barbati.
Era o surpriza, deoarece ea nu stia ca chiar azi eu faceam 25 de ani si 125 de ani vampirici. Aveam sai pregatesc o surpriza ca de ziua mea.
Ne-am oprit acolo la raion si am intrat,invaluit de frumusetea rochiilor de bal, care mai de care mai decoltate mai voluptoase si lucitoare.
-Incepe sa probezi ce iti place, eu astept afara din cabina. Am zis jucaus privind-o calm. Ce doream? doream o singura noapte, sub clar de luna, alaturi de ea, in curtea mea unde aveam un foisor din lemn dragut si putin luminat, cu putina muzica ca de bal,un vals minunat, doar pentru noi. Desi stiam ca nu ii ziceam ce vreau sa fac, speram sa nu puna multe intrebari.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 16, 2012 8:53 pm

M-am uitat ciudat la el si am ridicat din sprancene. De ce vrea sa probez niste rochii? Adica nu vad motivul si in plus... ah Doamne omul asta ma zapaceste constant.
Am oftat si am inceput sa ma plimb printre sumedieniile de rochii care mai de care mai extravagante si mai scumpe. Pretul lor ma face sa fac infarct, Doamne cum poate fi o rochie atat de scumpa?
Mi-am plimbat ochii peste rochii si deodata una imi sare in vedere, un albastru pur legata cu cateva panglici mov o facea sa arate demential, pur si simplu m-am indragostit de ea pe loc. Am luat-o repede de pe suport si am fugit cu ea spre cabina de proba, m-am imbracat cu ea si m-am privit in oglinda, nu cred ce vad, arat de parca sunt scoasa din filmele vechi cu printi si printese.
Sunt sigura ca Alejandro vrea sa vada, petnru ca si asa s-a uitat la mine ciudat cand am fugit cu rochia la cabina.
-Sa nu razi de mine ok?
Am intrebat dincolo de perdeaua care ma adapostea de privirea lui si dupa ce mi-am facut putin curaj am dat perdeaua la o parte si am iesit. Am simtit o roseata cuprinzandu-mi obrazu si l-am privit in ochi.

Spoiler:
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 16, 2012 9:02 pm

Am asteptat putin pana ea fuge la cabina cu o rochita in brate. Am zambit si mam plimbat alene pe la raionul de pantofi pentru ea aceasta striga ca iasa si mam postat in fata draperiei ce ma despartea de ea.
Cand a dat-o laoparte am ramas surprins de culoarea albastra, acel mov combinat, cu acele foori superbe. Aerul de domnisoara la anaghie o incinuura si parea scoasa din filmele cu printi si printese. Belisem ochii la ea si nu imi venea sa cred ca es este. Parea total alta,parea total partea zeitei din ea. Stiam prea bine ca undeva exista o mica zeita in trupul ei firav, dar doamneee...asta chiar ma surprinsese la modul serios.
-Iti sta excelennt, esti asa frumoasa mica mea zeita, am zis eu distrat dar incantat de aparitia ei. Plus ca deja observasem cum vazatoarele o priveau la fel si cativa tineri ce frecventau locul. Nu-mi pasa, eram mandru de ea si de frumusetea ei.
-Daca iti place o cumparam, du-te si schimbate, eu o platesc pana te intorci. Nu conta pretul, oricum era ca si cum nu as da nimic pe ea la faptul ca banii erau de neterminat la mine.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 16, 2012 9:11 pm

Am zambit si am intrat in cabina schibandu-ma din nou in rochia mea office, nu stiu ce naiba are el in capul lui dar de rochita asta m-am indragostit iremediabil si neconditionat.
Dupa ce m-am schimbat am iesit din cabina si o domana imi lua rochia din mana zambindu-mi si impachetand-o.
-Arati ca o adevarata printesa in rochita asta, cred a ca a fost facuta special pentru tine.
Am rosit din nou si mi-am dat parul dupa ureche, nu sunt obisnuita cu complimente si se pare ca rosesc si la cel mai mic.
-Um multumesc mult.
Aceasta imi zambeste si ma trage dupa ea acolo unde Alejandro asteapta, baga cutia cu rochita mea intr-o punga apoi el ii intinde cardul pe care fata il trece prin apartul special, cand vad pretul ma ineec. 10.000 $ ? Doamne cat de mult poate costa. Mi-am muscat buzele in timp ce constiinta nu imi da pace.
Dupa ce am iesit din magazin l-am oprit si l-am privit in ochi.
-Nu trebuia sa imi cumperi rochia asta este extrem de scumpa.. si pana la urma pentru ce toate astea?
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 16, 2012 9:15 pm

Mam oprit privind-o calm si bland. Nu avea nevoie de explicatii acum, dar totusi sa nu fie asa de in ceata am preferat sa ii dau un detaliu.
-O sa vezi deseara, este o zi speciala pentru mine si pentru ca esti protejata mea trebuie sa fie speciala si pentru tine.
Aceasta ma privit inca nedumerita dar iam facut semn sa se suie in masina si am mers direct la azim, unde am condus-o inauntru si iam asezat rochita pe un umeras agatat de un dulap inalt invelita intr-o folie pritectoare.
-Ma suni cand termini, in seara asta o sa iesi putin din monotonia asta cu care traiesti, cel putin pentru o ora sau doua. Am zis eu zambind si Snow marai privindu-ma. Am inceput sa rad si lam managaiat imediat intre urechi.
-Da ai si papionul ala smecher, am zis razand catre animalul ce miauna fericit la mine.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 16, 2012 9:30 pm

-Ook.
M-am asezat la birou si acesta iese pe usa impreuna cu Snow lasandu-ma pe mine singura. Nici nu am prea fost atenta la tot ce am de facut. Practic gandul mi-a stat la ce are el de gans sa faca diseara.
Intr-un sfarsit cand am reusit sa ma concentrez am mers la agentia imobiliara comanand deja mobilier pentru jumatate din azil, iar cand m-am intors inapoi in birou si ochii mi-au picat pe husa in care se afla rochita mea minunata,curiozitatea incepe sa ma roada din nou. Adica ce naiba vrea el sa faca? Sau ce este atat de special azi pentru el? Mi-am muscat buzele in timp ce am privit acea husa, deja o am in memorie si pot sa admir modelul atat de frumos, Dumnezeule pur si simplu nu ma mai pot despartii de acea rochita.
Cativa batranei au primit vizite si restul orelor au trecut al nabii de greu. Intr-un sfarsit cand am vazut ca ceasul arata zece fix am luat telefonul si l-am sunat. Ca deobicei dupa al doilea ton imi raspunde, iar vocea lui imi face inima sa o ia la treispe' paispe'.
-Am terminat, cred ca poti sa vi sa ma iei.
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 16, 2012 9:37 pm

Am stat cam toata ziua la cabinetul medical, avand niste cazuri de animale, care erau pe moarte. Cateodata uram rasa asta omeneasca.Le faceau rau celor mai aproapiati prieteni necuvantatori. Pe la sfarsit cand terminasem injectia unei pisicute am auzit mobilul sunand pe birou si am raspuns imediat. Vocea ei calda, ma facuse sa zambesc ca un tamp de unul singur. Iam zis doar ca vin imediat si mi-am dat halatul alb jos iesid pe usa si suindu-ma in masina gonind catre azil. Ca deobicei ma astepta in fata intrarii si am parcat lasand farurile aprinse. Mam dat jos si am invitato sa intre. Aceasta insa nu stia inca ce va face cu rochia, asa ca in loc sa merg catre casa ei am gonit catre conacul meu de la marginea orasului. Speram sai placa atmosfera romantica si calda, dar mai ales scena valsului placut in aer liber.
Portile mi sau deschis automat si am parcat in garajul mare unde aceasta iase privind mirata in jur.
-Da, aici locuiesc eu, e cam mare stiu pentru un singur vampir ca mine, dar crede-ma..Snow face un dezastru catastrofal, am zis chicotind. Am duso la usa mare si am intrat imediat intr-un gol urias, poleit cu oglinzi cam peste tot, ce avea pe mijloc o scara lunga ce ducea la al doilea etaj la dormitoare.
-Te poti schimba oriunde doresti, oricare camera iti apartine. Am zis zambind si am invitat-o sa intre mai adanc in casa mea mare si primitoare.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 16, 2012 9:51 pm

Am intrat in prima camera pe care am gasit-o si m-am dezbract de rochita mea office. Am lasat-o pe un scaun si apoi am imbracat acea rochie superba. Am zambit si mi-am deschis genata mea xxl in care am de toate, de la turse de machiaj la truse mini de prim ajutor, am luat ondulatorul de par bagandu-l in priza pentru a se incinge si intre timp am inceput sa imi fac machiajul, putin farde ploapea albastru amestecat cu gri, un contor al ochilor intens, un negru care imi pune ochii in evidenta, putin mascara si putin luciu de buze incolor, apoi aplicat putin blush in obraz si totul imi pare in regula.
Mi-am desfacut parul pieptandu-l repede si am luat undulatorul incepand sa imi fac bucle mari. O clama maricica cu o piatra pretioasa de la mama ma astepta in geanta si am privit-o melancolica, insfarsit a sosit acel moment special in care sa o port. Cand eram mica mama mi-a zisa o port pentru ceva special, iar acum simt ca asta este momentul special la care s-a referit mama.
Mi-am lasat in picioare pantofii negrii cu platforma care se potriveste la orice, prinzandu-mi intre timp cateva suvite la spate, altele lasandu-le libere pe fata, si mi-am dat cu putin parfum. Cand am simtit ca sunt gata am deschis usa si am pasit afara din camera. Inima imi bate mai tare ca deobicei si sper ca asta sa nu se observe, desi slabe sanse cand in casa traieste un vampir.
-Alejandro..?
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 16, 2012 10:00 pm

Am disparut si eu in camera mea, cautand costumul ce il aveam in dulap cumparat de doar o saptamana. Camasa rosie ca un sange curat, se potrivea perfect cu sacoul negru, frumos conturat pe spatele meu. Mi-am prins cu un nod special la gat cravata neagra , am luat pantalonii la dunga negri si mi-am bagat mana in par facandu-l sa stea cum doresc eu. Imediat am inspirat adanc. Trebuia sa fac asta, promisesem bunii mele ucise de 10 ani, ca la 25 de ani, imi voi seba ziua cu cineva la care tin, deoarece atunci trandafirul albastru va evolua puternic.
Am iesit din camera inca calm si am vazut ca ea inca nu venise.Am ramas la iesirea din casa privind catre scari si catre ceasul de la mana. Da, tipic feminin sa stau 2 ore sa te aranjezi, dar ma distra lucrul asta. Imediat iam auzit vocea plapanda si iam auzit bataile inimii din capatul scarilor. Am ridicat calm privirea si am putut jura ca vad o zeita in persoana in fata ochilor. Machiajul, ochii ei conturati perfect de acel negru placut, rochia albastra in perfecta concordanta cu buclele parului ei ca spicul graului. Cateva secunde mia taiat tot tglasul, tot elanul de a spune ceva disparuse.Doar beleam ochii la ea si speram sa ma trezesc cumva. Multumita lui Snow mam trezit ce ma tras de mana cu coltii ca sa zic dracu ceva.
Mam apropiat de scari incet, in timp ce ea cobora incet si in mana mia aparut un trandafir albastru, putin desfacut. Am ramas o scara sub nevelul ei oprind-o din mers si intinzandu-i-l ca in vremea printeselor pierdute in padure.
-Mica si blanda zeita, imi acordati cateva ore din aceasta seara? am intrebat politicos, desi privind-o puteam jura ca respir foarte greu si ca chiar si pentru cineva puternic ca mine, emotiile sunt total depasite.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 16, 2012 10:07 pm

Am privit trandafirul acela albastru si pot sa jur ca inima mea vrea sa iasa afara si sa cada la picioarele lui cerand putina mila. Mi-am muscat buzele si l-am privit, atat de frumos, atat de elegand in acel costum care ii punea in evidenta corpul bine defenit cu forme rare si dure de barbat ma face pur si simplu sa cad in picioare.
Am zambit vadit entuziasmta si mi-am pus mana intra lui coborand si ultima scara. Aerul rece imi alina fata deja rosie. Ok Olivia, fi naturala. Am mers putin, cam cinci minute pana cand am ajuns intr-un foisor superb inconjurat de natura. In mijloc o masa pe care erau puse tot felul de mancaruri plus o sticla de vin,apa si suc. Drumul catre ea era pavat cu petale de flori si totul pare desprins din alta viata.
L-am privit in ochi constienta ca ai mei exprima nici mai mult nici mai putin decat mii de emotii combinate intr-una singura.
Acum sunt sigura pe mine, stiu ce simt pentru el, si acest sentiment nu este ceva de lepadat, nu vreau sa mai scap de el niciodata.
Sunt neconditionat si irevocabil indragostita de el. Indragostita de protecotrul care mi-a jurat ca ma va proteja orice ar fi.
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeSam Iun 16, 2012 10:17 pm

Am zambit continuu, tinand-o de mana pana la acel foisor,unde pregatisem o masa speciala pentru noi. Snow venise cu noi, dar statea retras si cuminte farasa scaoata un sunet. Petalele de trandafri rosii, erau frumos puse la picioarele ei si usor miscate de adierea vantului de afara. Luna plina ne lumina intreaga zona dand un aer placut si de neinteles. Acum stiam de ce facusem asta, nu sa indeplinesc dorinta bunicii mele, ci sa ii castig inima protejatei mele, ce se pare ca din prima zi ma pusese pe ganduri in legatura cu orice sentiment pot eu detine.
Ne-am asezat la masa si am deschis sticla de vin, puand in doua pahare mari. Pe masa era un bufet copios , cu mancare calda si placuta la miros, desi stiu ca ea probabil din cauza emotiilor nu avea sa manancce.
Stateam fata in fata la asa si iam zis cu un zambet usor.
-Am facut toate asta pentru mai multe lucruri. Un motiv ar fi respectarea unei dorinte ale unei persoane dragi mie de mult diaparuta, a doua ar fi pentru ca ei bine, anii mei vampirici evolueaza constant, am zis chicotind facand o pauza scurta.Si cel mai important motiv, este ca ... am tras atunci adanc aer in piept.Da eu eram mai tupeist ca oricine din lume si ziceam lucrurilor pe fata.
-Cel mai important motiv pentru care am organizat tot acest lucru, este pentru ati demonstra tie, cat de mult am ajuns sa tin la tine. Am zis afisand un zambet bland si calm.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeDum Iun 17, 2012 9:47 pm

Mi-am simtit inima batand mai tare si am zambit muscandu-mi buza. El chiar tine la mine? Am luat o gura din paharul cu vin si am privit in ochii lui atat de intunecati care ma fac pur si simplu sa ma pierd neconditionat in ei.
-Umm..si eu tin la tine foarte mult..adica ma zapacesti mereu cu privirea asta a ta.
Am spus ciugulind putin din painica cate era acolo. Inspira, expira Olivia trebuie sa te comporti natural.
Dar cum naiba sa ma co port natural daca sunt singura cu el o seara intreaga? Dumnezeule cu siguranta o sa innebunesc. El ma innebuneste.
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeDum Iun 17, 2012 9:51 pm

Am zambit fericit cumva multumit de replica ei senina si plina de sentimente contradictorii. Si totusi, simteam, o simteam ca are ceva ascuns acolo pentru mine. Doar pentru mine. Mam ridicat de la masa dupa ce am luat o gura de vin si iam intins poiticos mana.
-Mica mea Lady, im oferiti acest dans? am intrebat respectuos si plapand in acelasi timp, vrand sa o duc pe cel mai frus taram in acest moment.Acel taram al fericitrii unde doar un demon si un inger il pot intelege cel mai bine.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitimeDum Iun 17, 2012 10:02 pm

Mi-am pus mana intra a lui si ne-am indreptat amandoi spre un mini ring de dans amenejat chiar langa masuta noastram in ti p ce muzica se auzea deja pe funsal, am inceput sa dansam usor legandandu'ne pe muzica ca si cum noi am fi singuri pe aceasta planeta. Doar eu si el in lumina difuza a lunii. I-am zambit si mi-am impreunat mai bine degetele dupa gatul lui. Ma misc destul de greu in aceasta rochie, insa, nu imi pasa totul este perfect. El tinandu-ma de talie aratand atat de frumos in acel costum, exact ca un print din povestile mele.
-Ce imi faci Alejandro?
Mi-am muscat buzele privindu-i ochii atat de frumosi, ochii care m-au facaut sa ma indragostit de el asa de tare.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Busy Day. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Busy Day.
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
half blood hill :: City :: Cafenea-
Mergi direct la: