half blood hill
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Incearca sa nu mori...
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Busy Day.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iun 17, 2012 10:08 pm

Am prins-o de talie cu amandoua mainile, strangand incet peste rochita ei frumos fixata pe corpul zvelt si asa de tentant. Insa nu la asta ma gandeam acum, ci la frumusetea ochilor ei sticlosi si cristalini in bataia lunii. Aveam impresia ca doar eu cu ea traim pe pamant, doar noi doi si fericirea noastra.
La intrebarea ei am zambit usor galant si fermecator, apropiind-o mai puternic de mine. Mi-am apropiat fata de a ei,insa mam rezumat la ai soptii usor la ureche cu un aer placut si gratios.
-Te fur, doar pentru mine,te incatusez doar pentru ca eu sa pot prinde aripi spre fericire, mica mea zeita...iam soptit incet, simtind-o cum tresare usor la cuvintele male. Nu intelegeam ce imi facuse, dar simplitatea caracterului ei si puterea ei miraculoasa de convingere emotionala efectiv ma aruncat intr-un decor magic.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iun 17, 2012 10:18 pm

Am inchis ochii savurand dulceata vocii lui atat de seznuala. Mi-am muscat buzele r esprind din ce in ce mai greu mainile mele strangandu-se dupa gatul lui.
Nu pot sa cred ca ma poate face sa ma simt in asa hal, ca ma face pur simplu sa uit se mine.
Mi-am departat putin capul de al lui ca sa il pot privii.
Ochii mei i-au privit intend ochii apoi obrajii nasul si intr-uh sfarsit pe buzele lui atat de apetisante.
Vreau atat de mult sa le sarut, sa ii simt gustul in gura mea.
Dumnezeule cand sunt cu el o iau razna cu totul.
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iun 17, 2012 10:26 pm

Am respirat adanc cumva infundat si iam privit atent chipul coplesindu-ma frumusetea ei parca angelica. Cine spusese avusese dreptate, nizi insusi Afrodita nu o putea depasii.
Am mai facut cativa pasi lenti, aproape nemiscati concret si iam simtit caldura ei pe corpul mei race.Aveam impresia ca ajunge sa ma incalzeasca si pe mine.
Chiar si pentru un vampir rece si tupeist plin de venin si ura ca mine in unele cazuri, era greu sa rezist tentatiei de ai evita buzele rozosine, apetisante si extrem de dulci. Iam simtit mirosul in nari si ochii mei inainte negri, in bataia lunii au capatat o culoare de sangeriu fierbinte. Asta era efectul asupra mea, ma chimba in ceea ce eu cateodata uram, dar nu pentru ai face rau.
Am lipit-o aproape de tot de mine si mainile ei au inceput parca sa se joaca usor cu parul de la ceafa mea. Nu am mai rezistat tentatiei supreme, acel drog complex, mam apropiat incet si mi-am lipit buzele de ale ei, bland, cald si senzual. A raspuns imediat, parca reactionand ca la comanda si fara pic de refuz sau frica. La asta eram mai fericit, simteam cum ma imblanzeste, cum imblanzeste ea,un om,un vampir feroce. Nici nu stiu cand aveam sa termin asta, probabil niciodata in viata.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeLun Iun 18, 2012 10:31 am

I-am msucat buzele dornica sa ii simt mai mult gustul buzelor lui atat de fine.
Mainile mele s-au blocat mai mult in parul lui si m-am apropiat de el mai mult decat eram, daca asta e posibil.
I-am lins timida bu de jos si cand el isi deschise gura i-am explorat timida lacas umed care ma face sa ma simt in al noualea cer.
Am adancit sarutul strgandu-mi si mai mult mainile in parul lui atat de matasos.
Nu imi vine sa cred ca totusi fac asta. Ca il sarut ca si cum in toala lumea am exista doar noi..
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeLun Iun 18, 2012 10:25 pm

Am zambit in sarut, acel sarut patimas, fermecator. Iam explorat lacasul umed cu atentie parca, simtind cum intregul corp tremuta la atingerile ei fermecatoare.Parul meu era strans in pumnii ei micuti, plapanzi, asa fragili si totusi puternici. Ii auzeam bataile inimii ei in propriile urechi si puteam jura ca totul in jurul nostru disparuse. Am rupt amandoi sarutul cand am simtit nevoia de aer necontrolat si am privit-o in ochii ei sticlosi, ce pareau cuprinsi de o frenezie stranie. Parea ca sentimentele ei se contopesc intr-un singur cuvant spelndid si speram sa nu ma insel.
Brusc realizasem insa ca noaptea asta ca dintr-un basm se va transforma intr-un film horror. Am fost atentionat de propriile instincte puternice ca ceva se apropie, ceva rapid. Exact in acel moment am activat un scut protector in jurul nostru, oprind persoana ce ne dorea morti. Acea persoana sa lovit de scut, fiind trimis inapoi imediat cativa pasi. NIMENI dar NIMENI nu avea sa-mi strice noaptea asta. Am marait si Snow a reactioat punandu-se in fata noastra.
Iam dat drumul fetei din brate si lam privit pe Snow. Acesta a inteles imediat.
-Duo in camera mea, acolo numai daca eu mor ea poate fi atacata. Am zis cu o voce groasa, preschimbandu-ma brusc din acel vampir plapand intr-o fiara salbatica ce-ai apara puiul. Snow a ascultat si a prins-o pe fata de rochie ca sa o traga dupa el. Ea ma privea doar si simteam frica ei accentuata. Nu asta doream, nu doream sai fie frica cu mine.
-Linisteste-te scumpa mea, se va termina mai repede decat cr4ezi, du-te cu Snow, vei fi in siguranta, cand termin ma reintorc la tine. Am zis afisand un zambet dragut si bland cateva secunde.
Intorcandu-mi privirea la persoana ce indraznise sa ma deranjeze am marait furios. Acea persoana era Gabrielle. Din nou. Zambeste diavolesc aratandu-si coltii.
-Haide iubitule, ataca-ma. Stiu ca asta vrei. Sau ma vrei altfel...rosteste ea gingas si pervers. Acum chiar o uram.
Am aparut langa ea in mai putin de o secunda, prinzand-o de gat cu o mana.
-Tarfele nu au ce cauta in viata mea, iar tu esti una dintre ele. Nimeni nu se atinge de zeita mea, nimeni dar nimeni nu ii poate face rau decat peste cadavrul meu, dar si atunci o sa am grija sa fie protejata. Am zis eu nervos, strangad mai tyare gatul tarfei.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeMar Iun 19, 2012 10:32 am

M-am lasat trasa de Snow desi nu asta vreau, nu vreau sa il stiu pe el singur cu ea ceva in inima mea se rupe cand stie ca tipa aia atat de frumoasa este atat de aproape de el. La dracu Olivia tot ce s-a intamplat in seara asta ar trebui sa iti demonstreze ce simte el pentru tine, si tu te indoi de el?
Nu reusesc sa ma dezmeticesc bine din gandurile mele ca maraituri si tipete se aud din spate, de acolo de unde eu tocmai plecasem, ma uit spre Snow care si el ciuleste urechile foarte concentrat si imi este frica, frica ca el sa nu pateasca ceva.
Ma asez pe pat inca agitata si rochia mea se imprasite pe toata lungimea patului, nici macar nu stiam ca este atat de voluminoasa.
Incep sa imi musc buzele poate asa imi pot distrage atentia de la ce se intampla afara, insa dracului sa fie de chestie de pot, pur si simplu ma roade, ma doare ca nu stiu ce se intampla ca nu stiu daca Alejandro e bine sau nu.
-Snow?-Acesta isi intoarse capul intrebator spre mine-Daca il raneste? Daca pateste ceva?
Vine spre mine si sare in pat punandu-si botul in poala mea, am zambit si am inceput sa il mangai,stiu ca si el este ingrojorat, stiu ca il iubeste foarte mult pe Alejandro si mai stiu ca si eu il iubesc pana peste cap, nu as suporta daca el ar patii ceva azi.
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeMar Iun 19, 2012 11:18 am

Am ramas concentrat la lupta. constint ca ea e in siguranta in camera mea alaturi de Snow. Ea se uita urat la mine si vedem in ochii ei rosii ura fata de mine. Mi-am dat ochii peste cap cand aceasta sia marit puterea. Era inutil, stia ce sunt si totusi iinca incerca sa ma confrunte.
-Pentru ce o iubesti asa de mult? pentru sangele ei iubire? intreaba ea ranjind pervers. Mi-am dat iarv ochii peste cap plictisit de replica ei.
-Poate pentru ce e ea, nu pentru sange, dar tu nu poti intelge atata timp cat te culci cu toti vampirii iadului. Am zis sec, aparandu-mi in mana sabia neagra gravata cu trandafiri negri.
-O sa ma omori? o sa omori femeie ce ai uubito atatia ani?
-Da, pentru ca femeie ca am iubito ma tradat ca o tarfa, nu accept asta si a fost ultima ta greseala stricandu-mi seara. Am zis aratandu-mi coltii ferocce.
Ea ma atacat insa mam ferit rapid, era imposibil sa ma si atinga dar ea se pare ca nu realiza asta.
Brusc insa mi-am dat seama de ce ea ma ataca desi e asa de slaba. Cineva o ajuta,era o diversiune ca eu sa fiu tinut ocupat si altcineva sa ajunga la Olivia. Am parasit lupta cu ea intr-o fractiune de secunda, teleportandu-mi in camera mea baricadata de scut. Acolo ea se pare ca era bine cu Snow in bratele ei. Am rasuflat usuurat,insa atunci am auzit zgomotele incarcarii de a intra in camera. Am zambit si am lasat scutul, lasandu-i pe cei doi sa patrunda in camera prin fereastra. Snow se ridica si sia marit puterea aratandu-si coltii feroce si transformandu-se in ceea ce si eu eram.
-Din pacate pentru voi, tentativa nu a reusit. Am zis sec privindo pe Gabrielle si pe Zero, ce aparusera in camera. Am zambit feroce si cand acestia mau atacat Snow a sarit la Zero iar eu iam infipt sabia in stomacul Gabriellei, facand-o sai dea sangele pe gura si sa se opreasca.
-Ti-am zis, omor pe orice si orice pentru ea, am zis incet aceasta picand la picioarele melen intr-o balta de sange. Zero, era se pare calarit de Snow ce incerca sa il sfasie si acesta se apara cum putea de coltii sai.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeMar Iun 19, 2012 7:18 pm

Stau speriata in spatele lui Snow care inca se mai joaca cu tipul ala de seara trecuta si nu stiu ce sa fac.
Realizez ca eu sunt victima aici, insa nu imi place cand il vad pe Alejandro asa de nervos, atat de scapat de sub control. Nu inteleg de ce naiba nu vor sa ma lase in pace. Nu sunt dracului descendenta zeitei, nu am nimic special pentru Dumnezeu! Tot ce vreau este sa ma lase in pace.
Cand Snow termina cu Zero , corpurile celor doi se face pur si simplu cenusa pe podea si eu ma prabusesc pe pat.
Nu mai inteleg nimic, sau cel putin nu pot acum, adica cum poate asemenea specimene sa strice o asemena seara. O seara pe care o sa tin minte tot restul vietii mele, va fi cea mai de pret amintire a mea.
M-am lasat sa cad pe pat si am privit in gol tavanul. Nu stiu ce sa mai cred pur si simplu e prea mult pentru mine. Am oftat si mi-am trecut mana prin par.
Cand naiba a devenit viata mea atat de data dracului? De cand ma stiu am fost mereu linistita,nimeni nu se uita niciodata ciudat la mine, nu am avut conflicte cu nimeni, si acum BAM, toti sunt pe urmele mele, practic cand naiba s-a schimbat atat de radical viata mea?! Urasc sa zic asta, dar vreau inapoi viata mea veche.
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeMar Iun 19, 2012 8:06 pm

Am rasuflat greu, sperand sa ma pot calma. Stiam ca era greu, greu sa fac asta acum, dar mai stiam ca era nevoie. Am inspirat de cateva ori si mi-am indreptat privirea catre Olivia ce parea pierduta pe pat,privind in gol tavanul.
Stiam ca era vina mea, de cand aparusem eu, incepusera problemele. Poate ar fi fost mai bine sa nu accept sai fiu protector.
-Iarta-ma...nu trebuie sa faci parte din asta. Daca nu vrei sa fiu protectorul tau, esti libera oricand, nu vreau deloc sa iti cauzez probleme si sa te sperii. Am zis mai mult sugrumat de voce,privind fara reactie fereastra pe care batea usor un aer racoros si placut. Daca o speriam si credea ca nu e de ea aceasta viata, desi durea, a mia oara, o lasam sa plece.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeMar Iun 19, 2012 8:19 pm

M-am ridicat de pe pat si m-am dus fix in fata lui,palma mea se opreste in obrazul lui si il privesc urat.
Cum naiba poate sa spuna o asemenea tampenie? L-a afectat cumva prea multa putere sau ce? Ca o sa ii aduc eu mintile inapoi pe pamant.
-Sa nu cumva sa te mai aud ca spui asta, tu m-ai salvat de atatea ori, iti datorez viata Alejandro. Si tu indraznesti sa afirmi asta?
L-am privit urat si mi-am muscat buzele. Cum poate sa se gandeasca la asta? Adica frate totusi.
-Esti cel mai bun lucru care mi s-a intamplat vreodata si tu imi strici seara cu un asemnea comentariu.
Am respirat greu si am incercat din rasputeri sa nu fac prea mare caz, insa nu prea pot pentru ca acel comenatriu chiar m-a deranjat.
Cum naiba sa spuna el ca daca vreau pot sa ii gonesc, sa ii spun ca nu mai am nevoie de el, apai imi pare rau sa il dezamagesc, dar am nevoie de el, am foarte mare nevoie de el.
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeMar Iun 19, 2012 8:25 pm

Am respirat sacadat la palma ei. Parca mar fi trezit dfin orice gand nebunesc. Iam auzit replica si am putut vedea in ochii ei lucitori sinceritatea adusa alturi de vorbe. Am zambit usor distrat si am prins-o in brate, rochia ei lunga facand peisajul sa depaseasca limita imaginatiei noastre.
Avea pielea asa de calda, fina,parfumata, am putut simtii o frenezie ciudata ca de sete dar am ignorat-o. Nu mas fi atins de ea nici sa stiu ca mor.
-Si tu esti singurul lucru bun primit in ultimii 100 de ani. Nu am nevoie de mai mult. Am zis incet la urechea ei, bagandu-mi o mana in parul ei si alta tindnd-o strans lipita de mine.
-Poate ar fi bine sa te duc acasa, bunica ta se poate ingrjira.Am zis incet la urechea ei.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeMar Iun 19, 2012 8:33 pm

Am oftat si l-am strans si eu in brate inchizandu-mi ochii. Poate ca am exagerat si eu, dar pur si simplu nu mi-a venit a crede ce imi aud urechil. Nu mi-a venit sa cred ce tocmai spusese el.
-Da poate ca ar fi mai bine asa, dar trebuie sa ma schimb si mai vreau sa stau cu tine si... vreau atat de multe.
Am spus intr-un final ingropandu-mi capul in pieptul lui, e asa de bine sa stiu ca nimeni nu ma poate ranii.
E atat de bine sa stiu ca poate fi bine si pentru mine macar odata in viata mea, de cand a aparut el totul s-a schimbat, dar in bine.
Imi place timpul petrecut cu el, tot ce vreau este sa nu mai plece din viata mea niciodata, dar niciodata pentru ca fara el as fi ca desertul fara ploaie, as fi incompleta.
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeMier Iun 20, 2012 1:19 pm

Am zambit ironic doar, si am departat-o de mine. Am privit-o iar si iar, frumusetea acelei rochii fiind imbatata parca de frumusetea ei naturala. Iam ridicat incet mana in sus, facand o pirueta frumoasa, simtindu-i rochia moale peste picioarele mele.
-Te las sa te schimbi, poti lua rochita cu tine acasa. Doar e a ta, am zis zambind si facandu-i cu ochiul scurt, am iesit din incapere lasand-o sa se schimbe. Am coborat scarile pana in hol,unde am facut dreapta in sufragerie si am gasit o costumatie lejera. Nu ma prindea bine deloc papionul si pantalonii la dunga. Am luat niste blugi negri si o camasa neagra, peste care am adaugat o geaca de piele neagra.Mi-am dat parul pe spate si Snow apare langa mine scarpinandu-se la zgarda, unde avea papionul. I lam dat jos, punandu-i si lui zgarda de piele, la care avea atasat medalionul de aur, pe care scria numele sau si al meu si am asteptat ca Olivia sa coboare din camera. In acest timp Snow este mangaiat de mine si am simtit ceva ce ma ingrijora la el. Lam privit in ochii si acesta sia lins buzele privindu-ma cu ochii de un rosu sangeriu. -Du-te Snow, ne vedem la Olivia acasa, am zis scurt, lasandu-l sa iasa pe fereastra deschisa. Stiam ca trebuia sa se hraneasca, din acest motiv l-am lasat sa plece in padure,unde prindea animale.
Apare Olivia de sus, eu am zambit si am indreptat-o catre iesire.Nu prea doream sa o las sa plece.Dar eram nevoit sa fac asta.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeSam Iun 23, 2012 8:12 pm

M-am topti in bratele lui cat am mai avut ocazia si apoi cand m-am vazut singura in camera mi-am descheiat fermoarul de la spate lasand ca rochita de pe mine sa cada si sa ma lase doar in lenjerie intima.
Mi-am luat rochita mea office si am bagat rochita in cutie luand-o cu mine, clar nu ma mai pot despartii de aceasta rochie.
Am coborat in hol si l-am gasit pe Alejandro si el imbracat mai comod, mi-a zambit sin e-am indrepatat amandoi spre masina, a condus in liniste si eu mi-am sprijinit capul de geamul pe care incepusera deja sa cada picuri de ploaie.
Am inchis ochii si m-am lasat purtata de ganduri, probabil ca am adormit nu stiu, defapt plutesc la granita aia din tre somn si relitate si asta nu imi place, niciodata nu mia placut starea asta idioata.
Am oftat si mi-am lasat capul sa cada mai mult pe geam, imi placew sa aud sunetul ploii ma linistete.
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeSam Iun 23, 2012 8:17 pm

Am inchis ochii cateva secunde sperand sa inteleg ce vreau sa fac de acum incolo. Mi-am trecut mana prin par si am privit-o scurt. Eraasa frumoasa. Isi lasase capul pe geam, firele de par atarnandu-i peste fata ca un val placut de culoare. Era splendida si nu intelegeam nici la ora asta ce facuse din mine.
Am ajuns acasa la ea si mai ca-mi era greu sa o trezesc. Atipise deja, dar am fost nevoit. Am iesit din masina doar si mam dus la portiera ei trezind-o incet si ajutand-o sa se ridice. Se vedea clar ca parea obosita.
Am condu-so pana la usa si acolo am imbratisat-o scurt, oferindu-i un sarut pe frunte. Nici nu intelegeam de ce conta.Dar o iubeam se pare si asta avea sa ma schimbe in ceva mai bun,mai bun ca orice.
-Noapte buna mica mea zeita. Am zis incet la urechea ei dandu-i usor parul dupa ureche.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeSam Iun 23, 2012 10:25 pm

M-am agatat de gatul lui si am inchis ochii, nu vreau sa ma plece vreau sa ramana cu mine. Mi-am pus capul pe pieptul lui si asa ametita de somn am ramas in picioare sprijinita de el.
-Nu pleca, mai stai cu mine te rog.
Mi-am strans mai mult mainile dupa gatul lui si am respirat adanc, chiar nu vreau sa plece vreau sa stea cu mine .
Am oftat si m-am lasat mai moale pe el, puteam sa adorm imediat stand asa in picioare cu el.
Sunt constienta ca bunica doarme deci nu prea are acumsa ne vada. Mi-am muscat buzele.
-Te rog stai cu mine.
M-am desprins usor de el si l-am privit somnoroasa in ochi, am cascat si mi-am ferit pentru cateva secunde privirea de a lui. Apoi l-am privit iar in acei ochi magnifici pe care ii ador pur sisimplu.
-Te rooog..
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeSam Iun 23, 2012 10:41 pm

Am ramas placut surprins la ruhamintea ei. Nu credeam ca isi doreste asa de mult sa raman langa ea. Constientizand ca Snow nu era aici sal las de paza cu ea, o privesc calm si bland in acei ochii fermecatori ce mereu ma calmau si ma aduceau pe culmile relaxarii, raspunzandu-i cu o voce groasa si calda.
-Raman, daca tu iti doresti asa de mult. Am zis incet, la urechea ei rasuflandu-i usor in par. Aceasta sa inveselir brusc si eu mam bucurat la reactia ei placuta. Fara sa astepte sa mai zic ceva ma prins de mana si ma tras in casa cu ea, unde fara sa zica nimic,intr-o liniste deplina ma dus direct in camera ei ce deja o stiam.
Am intrat si mam asezat in fund pe pat. Ea sia luat niste haine din dulap si parea indicisa la a se schimba. Banuind ca ii e rusine de prezenta ma acolo mam ridicat si mam dus la ferestra,deschizand-o si rezemandu-ma de pervaz,privind in gol luna.
-Schimba-te linistita, nu trag cu privirea, am zis usor amuzat de situatie continuand sa privesc in gol peisajul special din acel loc. Ma tot gandeam daca inca fac bine.Daca ea are ce cauta sau nu in viata mea. Dar deja era tarziu,stiam ca ma indragostisem de ea si acum era supus ca un catelus,unei fiinte asa speciale ca ea.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iun 24, 2012 7:32 pm

Am imbracat repede rochita de noapte si m-am indreptat spre el punandu-i mana pe umar. Cand acesta s-a intors sa ma priveasca am ramas pur si simplu fara grai ochii sai sunt atat intensi incat imi taie pur si simplu rasuflarea.
Simt cum corpul incepe sa im tremure asa ca inchid usor fereastra fara sa las ca frigul sa intre in camera si ma indrept spre pat bagandu-ma sub patura, i-am facut semn sa vina langa mine si cand l-am simtit asezandu-se am inchis ochii.
Am lasat somnul sa ma cuprinda, sa imi amintesc ca aceasta seara bestiala chiar s-a intamplat, si ca el chiar tine la mine.
Ma simt ametita si o ceata densa imi acopera mintea, tot ce vreau este sa dorm cum trebuie nu sa ma ametesc cu cine stie ce vise ciudate.
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iun 24, 2012 7:51 pm

Mam asezat langa ea cu un zambet gingas pe buze si am lasat-o sa se aseze cat mai comod cu putinta. Iam auzit respiratia inceata semne ce se linistea si mi-am dus mana dupa talia ei imbratisand-o bland. Era asa fragila, mai cami era frica sa nu o sparg in mainile mele.
Am lasat-o sa adoarma, simtindu-ma asa de bine langa ea. Ii puteam simtii in plin mirosul dulce de levantica si parfumul pielii ei delicat si fin ce-mi mangaiau narile.
Nu am dormit, deloc in acea noapte. In general vampirii nu prea dormeau. Asa ca am stat doar cu ea in bratele mele, veghindu-i somnul.Spre dimineata cand sorele batea in fereastra, am auzint-o maraind incet si astupandu-si capul cu patura, in acelasi timp bagandu-si capul in pieptul meu ca sa se ascunda de lumina. Mai ca ma unfla rasul. De parca ea era un vampir dea binelea ce nu suporta soarele.
Am lasat-o sa mai motaie putin dar intr-un final iam pus mana pe umar, mangaindu-i-l incet.
-Trezirea raza de soare.Haide, aveam treaba azi amandoi.Am zis incet sarutand-o pe frunte.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeDum Iun 24, 2012 9:34 pm

-Da nuu vreau.
Mi-am ingropat mai mult fata in pieptul lui si am inspirat parfumul sau atat de cunoscut mie acum, atat de dulce. Scortisoare si ciocolata, combinatia asta ma face pur si simplu sa imi pierd mintile complet.
Am tras patura mai mult peste noi si am cascat evidentiindu-i parca ca inca mi-e somn ca vreau sa mai dorm.
In plus aici cu el totul pare mult mai usor si mai frumos, vreau o zi de pauza, vreau o zi doar pentru noi doi, vreau o zi in care sa imi lamuresc sentimentele, in care sa vorbim deschisi despre ce simtim.
Pentru ca stiu ca nu mai pot sa tin in mine toate sentimentele care imi acapreaza coprul de fiecare data cand este in preajma mea.
Practic imi ia tot aerul, el este oxigenul meu, el este sursa mea de viata. Si am dreptate cand spun asta, pentru ca daca el nu ar fi fost langa mine, acum as fi de mult la doi metrii sub pamant.
Il iubesc si nu mai pot sa neg asta acum.
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 8:59 pm

Am zambit amuzat de mica ei leneveala. Iam mangaiat inca umarul incet si aceasta sia tras patura in cap mai tare. Am auzit un dosnet si mirosul lui Snow invadeaza camera, acesta intrand pe fereastra usor deschisa. Nu am apucat sa mai zic nimic, doar l-am vazut pe acesta cat e el de mare, sarind in pat peste fata. Aceasta tipa pana isi da patura de pe cap jos si Snow o linge pe obraji continuu, stand practiv peste ea. Am pufnit in ras si l-am prins pe Snow de blana de la ceafa ridicandu-l cu o mana cat era el de mare si lasandu-l langa pat.
-Drace mic, sperii lumea, nu asa se face. Am zis eu distrat.Acesta ma priviii intrebator si atunci iam dat parul ciufulit de pe fata fetei, lasandu-mi mie loc pentru un sarut scurt dar tandru ci copilaros. Snow maraie nervos, semne ca lam enervat si sare iar in pat peste mine aratandu-si coltii violent. Am inceput sa rad imediat, asa facea mereu cand avea chef de joaca. Era un fel de a ne juca. L-am aruncat de pe mine acesta picand in picioare langa pat si mam ridicat in sezut incet ciufulindu-mi parul.
-Gata tontule, ne jucam altadata, acum trebuie sa avem grija ca zeita sa ajunga la azil intreaga, ca daca ma las dupa tine o sa ajunga in alta viata. Am zis eu orivindu-l mistrator.
Sus In jos
Olivia A. Lenore
Om
Om
Olivia A. Lenore


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 9:33 pm

-Azi nu merg nicaieri nu ma simt bineee.
Am smiorcait supara de sub patura dupa ce Snow a reusit sa imi strice somnul, vreau sa mai dorm vreau sa stau si sa lenevesc in pat toata ziua. Vreau sa stau cu el, iar sarutul mic pe care mi l-a dat nu a facut decat sa ma intarate mai rau.
Am inchis ochii si m-am lasat scufundata sub paturi simtind cum ma apuca ametelea, nu stiu ce dracu se intampla cu mine insa cu siguranta nu e ceva obisnuit la mine,eu rar ma imbolnavesc sau ceva.
-Alejandro.. acum vorbesc super serios, chiar ma simt rau..
Sus In jos
Alejandro Rodriguez
Vampir
Vampir
Alejandro Rodriguez


Mesaje : 51
Data de înscriere : 11/06/2012

Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 9:43 pm

Am auzit cuvintele ei si Snow se lasa cu botul pe labe, mieunand incet. Mam intors la ea si iam dat patura jos de pe cap, punandu-i mana pe frunte si pe obraji.Ardea destul de tare si dupa voce puteam jura ca racise serios.
Desi eram ingrijorat, nu doream sa arat asta asa ca am mangaiat-o incet pe frunte si pe fata, oferindu-i inca un sarut scurt. Aceasta a zambet privindu-ma parca mai ametita ca inainte si atunci stiam ca situatia ei de sanatate era mai rea. Probabil racise serios, neavand grija de sanatatea ei zilele astea.
-Ce vrei sa iti aud iubita mea? am intrebat bland si calm. As fi facut orice sa ii aduc statrea de spirit inapoi si sigur nu va vrea sa iasa din casa.Asa ca trebuia sa o servers chiar la pat daca asta isi dorea. As fi facut orice pentru ea, chiar orice si cel mai mic gest cerut de ea era ca un ordin ceresc pentru mine.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Busy Day. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Busy Day.   Busy Day. - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Busy Day.
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
half blood hill :: City :: Cafenea-
Mergi direct la: